Kryptowaluty, które warto kupić na giełdzie

Rynek kryptowalut przeżywa przedłużony rynek niedźwiedzia, co spowodowało wyprzedaż przez inwestorów i w konsekwencji spadek cen kryptowalut. Nie powstrzymało to jednak nowych inwestorów przed wejściem do przestrzeni kryptowalutowej z zamiarem zainwestowania w zyskowne monety, które mogą trzymać przez długi czas. Przyszłość rynku kryptowalut wygląda obiecująco i istnieje kilka monet, które można kupić, zainwestować i trzymać przez długi czas. Wiarygodne kryptowaluty powinny mieć stosunkowo niską kapitalizację rynkową, aby umożliwić opłacalne wejście; mieć wystarczający wolumen obrotu, aby ułatwić łatwą sprzedaż; wykazać przyjęcie jako formę płatności za pośrednictwem usług lub partnerstw; zaoferować użyteczność poza byciem środkiem wymiany; i mieć zespół, który jest zaangażowany w rozwój swojej technologii.

Bitcoin (BTC)

Kiedy większość ludzi myśli o zakupie kryptowalut, często myślą o Bitcoinie. Bitcoin był pierwszą stworzoną kryptowalutą i ma najwyższą kapitalizację rynkową spośród wszystkich innych kryptowalut. Podczas gdy istnieje kilka innych kryptowalut, które mają potencjał do wzrostu wartości, Bitcoin jest wśród najbardziej prawdopodobnych do wzrostu cen. Głównym powodem jest to, że ma najwyższą płynność ze wszystkich kryptowalut i jest notowany na większości giełd kryptowalutowych. Ponadto ma najbardziej rozbudowaną sieć akceptujących ją handlowców, co zwiększy jej popyt. Jedynym minusem inwestowania w Bitcoina jest to, że jest on niezwykle drogi, co czyni go niedostępnym dla większości inwestorów. Można go kupić na wielu giełdach, w tym Coinbase, Binance, Bitstamp i Gemini.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) Ethereum, które powstało jako blockchain wspierający budowę zdecentralizowanych aplikacji, może być następnym Bitcoinem. Jest bardzo prawdopodobne, że sieć Ethereum zostanie przyjęta przez przedsiębiorstwa jako zdecentralizowana infrastruktura do przetwarzania w chmurze i przechowywania danych. Zwiększy to popyt na Ethereum, ponieważ przedsiębiorstwa będą go potrzebować do uruchamiania swoich zdecentralizowanych aplikacji. Ponadto oczekuje się, że maszyna wirtualna Ethereum zostanie wdrożona przez kilka dużych firm, co znacznie zwiększy zapotrzebowanie na nią w przyszłości. Jedynym minusem inwestowania w Ethereum jest to, że jest ono stosunkowo drogie. Można go kupić na giełdach takich jak Coinbase, Binance i Kraken.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) XRP to kryptowaluta, która jest używana przez firmę świadczącą usługi finansowe Ripple do przesyłania pieniędzy między różnymi bankami. Ponadto wiele instytucji finansowych współpracuje z Ripple, aby wykorzystać XRP do transferu pieniędzy i ułatwienia płatności międzynarodowych. To z czasem zwiększy popyt na XRP, ponieważ więcej firm i osób prywatnych będzie używać go do ułatwiania płatności. Jedynym minusem inwestowania w Ripple jest to, że jest on stosunkowo drogi. XRP można kupić w Coinbase, Binance i Kraken.