Mecz Leicester - Southampton na obiekcie King Power Stadium: końcowy wynik 5-0

W sobotni wieczór na King Power Stadium drużyna Leicester rozprawiła się z rywalem, Southampton, pewnie zwyciężając 5-0. Mecz ten odbył się dokładnie tydzień temu, w ramach 38. kolejki Championship.

Relacja z meczu piłki nożnej: Leicester - Southampton

W niedzielnym starciu na King Power Stadium zawodnicy Leicester podejmowali gości z Southampton. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie drużyny potrzebowały punktów w tej fazie sezonu, by spełnić swoje ligowe cele. Mecz odbył się dnia 23 kwietnia o godzinie 19:00 w ramach 38. kolejki Championship.

Spotkanie rozpoczęło się oczekiwaniem na to, kto jako pierwszy potknie się na drodze do bramki rywala. Już w 25. minucie na listę strzelców wpisał się A. Fatawu, dając prowadzenie Leicester po asyście K. Dewsbury-Halla. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0, co napawało nadzieją kibiców obu drużyn na emocjonującą drugą część spotkania.

Druga połowa to prawdziwa seria trafień dla gospodarzy. W 62. minucie W. Ndidi podwyższył prowadzenie Leicester, a następnie A. Fatawu dwukrotnie trafił do siatki w 75. i 81. minucie. Na listę strzelców wpisał się także J. Vardy w 79. minucie, zdobywając czwartego gola dla swojego zespołu.

Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Leicester 5-0 nad Southampton. Ten wynik na pewno zostanie zapamiętany przez kibiców obu drużyn na długo. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a gracze Leicester prezentowali wysoką skuteczność i determinację na boisku.

Warto również wspomnieć o kartkach w tym spotkaniu. Żółtą kartkę otrzymał Jannik Vestergaard z Leicester w 66. minucie. Natomiast czerwoną kartkę nie ujrzał żaden z zawodników obu drużyn, co świadczy o fair play panującym na boisku.

Następne mecze dla Leicester to starcia z Preston, Blackburn oraz Leeds, natomiast Southampton czeka kolejne wyzwanie, którego szczegóły zostaną podane wkrótce. Po tak udanym występie Leicester na pewno czuje się wzmocnione i gotowe na kolejne zwycięstwa.