Mecz Southampton - Birmingham, wynik 3-1

W meczu kolejki 14 Championship drużyny Southampton i Birmingham spotkały się na St. Mary's Stadium. Mecz rozpoczął się o godzinie 11:30. Sędzią głównym spotkania był David Webb z Anglii. Po emocjonującym widowisku Southampton odniosło zwycięstwo, pokonując Birmingham wynikiem 3-1. Już na przerwę gospodarze prowadzili 2-0.

Mecz pomiędzy Southampton a Birmingham na St. Mary's Stadium

Wystarczy jeden mecz, aby przekonać się, jak piękna i emocjonująca potrafi być piłka nożna. Tym razem gościliśmy na St. Mary's Stadium, gdzie Southampton podejmowało zespół Birmingham. Już sam stadion, wypełniony po brzegi kibicami, zapowiadał niesamowitą atmosferę, która miała towarzyszyć całemu spotkaniu.

Od pierwszych minut meczu Southampton dawało klarowny sygnał, że jest gotowe na walkę. Już w 9. minucie T. Harwood-Bellis wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Asystujący przy tej bramce A. Armstrong udowodnił, że jego rola na boisku jest kluczowa. Gospodarze prowadzili 1-0.

Kibice, którzy zapełnili trybuny St. Mary's Stadium, nie musieli długo czekać na kolejne emocje. W 22. minucie C. Alcaraz podwyższył prowadzenie Southampton, dzięki asyście K. Sulemana. Wynik na przerwę to 2-0 dla drużyny gospodarzy.

Po przerwie Birmingham postanowiło odwrócić losy meczu. Już w 58. minucie J. Stansfield zdobył bramkę dla gości, zmieniając wynik na 2-1. Mimo większej determinacji drużyny z Birmingham, Southampton starało się kontrolować przebieg spotkania, nie pozwalając przeciwnikowi na dalszą stronę wyniku.

Jednak to Southampton miało ostatnie słowo. W 86. minucie A. Armstrong zapewnił swojej drużynie pewność zwycięstwa, zdobywając trzeciego gola dla gospodarzy. Asysta S. Edozie była tylko dodatkowym elementem, który przyczynił się do ostatecznego triumfu Southampton. Wynik końcowy to 3-1 dla drużyny gospodarzy.

Mecz nie obył się bez kartek. W drużynie Birmingham żółte kartki zobaczyli Emanuel Aiwu (44'), Gary Gardner (80'), Jordan James (90') oraz Jay Stansfield (90'). Z kolei dla gospodarzy nie było potrzeby pokazywania żadnej karcie.

Sędzią tego spotkania był David Webb z Anglii, który bez zarzutu prowadził całe spotkanie, pozostając niezauważalny dla piłkarzy i kibiców.

Triumf Southampton w tym meczu z pewnością sprawił ogromną radość fanom, którzy głośno dopingowali swoją drużynę przez całe spotkanie. Następne mecze dla Southampton to starcia z Millwall, West Brom oraz Huddersfield. Z kolei Birmingham zmierzy się z Ipswich, Sunderlandem oraz Sheffield Wednesday.