Dnia 2024-02-20 19:45 miało miejsce spotkanie Southampton - Hull City zakończone wynikiem 1-2

W meczu 29. kolejki Championship pomiędzy Southampton a Hull City to goście wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy z wynikiem 2-1. Spotkanie odbyło się na St. Mary's Stadium sześć dni temu, a już w pierwszej połowie Hull City zdołało zdobyć dwubramkowe prowadzenie, które okazało się decydujące w ostatecznym rozrachunku.

Bramki:

11' - A. Zaroury (Hull City) otwiera wynik meczu strzałem na 0-1

36' - Fábio Carvalho (Hull City) podnosi prowadzenie gości na 0-2 po podaniu J. Philogene

88' - J. Aribo (Southampton) zmniejsza dystans, zdobywając bramkę na 1-2 po podaniu C. Adamsa

Żółte kartki:

Southampton: Kyle Walker-Peters 23'

Hull City: Alfie Jones 78', Matty Jacob 90'

Na St. Mary's Stadium odbyło się starcie pomiędzy Southampton a Hull City, które przyniosło wiele emocji i zwrotów akcji. Pierwsza połowa należała do gości, którzy skutecznie wykorzystali okazje. Zaroury otworzył wynik już w 11. minucie po precyzyjnym strzale, a Carvalho podwyższył prowadzenie Hull City w 36. minucie, wykorzystując świetne podanie od Philogene.

Druga połowa również była pełna intensywnych akcji. Southampton postanowiło odrobić straty i zwiększyło presję na przeciwnikach. Ostatecznie udało im się zdobyć bramkę honorową, gdy Aribo trafił do siatki Hull City w 88. minucie po asyście od Adamsa.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, z czego świadczyły żółte kartki dla Walker-Petersa z Southampton oraz dla Jonesa i Jacoba z Hull City. Pomimo wysiłków gospodarzy, goście zdołali utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice wspierali swoje drużyny przez całe spotkanie, tworząc niesamowitą kulę z buczącego tłumu. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City 2-1, co sprawiło, że fani gości mogli świętować, podczas gdy kibice Southampton opuszczali stadion z nadzieją na lepszy wynik w kolejnych spotkaniach.

Następne mecze w ligowych rozgrywkach czekają Southampton na pojedynki z Liverpoolem, Birmingamem i Prestonem, natomiast Hull City zmierzy się z Prestonem, Birmingamem i Leicester.