Na obiekcie St. Mary's Stadium dnia 2023-12-26 15:00 odbyło się spotkanie między Southampton i Swansea: 5-0

W dniu 26 grudnia 2023 roku na St. Mary's Stadium w ramach 24. kolejki Championship odbył się mecz pomiędzy drużynami Southampton i Swansea. Mecz zakończył się zwycięstwem Southampton 5-0, po tym jak wynik na przerwę wynosił 1-0.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Southampton a Swansea

W St. Mary's Stadium odbył się mecz pomiędzy Southampton a Swansea, który zakończył się wynikiem 5-0. Spotkanie, które odbyło się 26 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00, należało do 24. kolejki Championship.

Pierwsza połowa toczyła się wyrównanym tempie, jednak to Southampton zdobyło prowadzenie w 17. minucie. Joe Aribo trafił do siatki po asyście A. Armstronga, ustalając wynik na 1-0. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego gola Southampton, gdy S. Edozie podwyższył prowadzenie drużyny gospodarzy na 2-0 w 48. minucie. W 74. minucie R. Fraser strzelił trzeciego gola dla Southampton po asyście A. Armstronga. Zawodnik ten ponownie pojawił się w akcji, asystując przy kolejnym golu zdobytym przez R. Frasera w 87. minucie, ustalając wynik na 4-0. Ostatnie uderzenie przypisane zostało C. Adamsowi, który strzelił piąte, kończące spotkanie, 5-0.

W trakcie meczu posypały się żółte kartki. Jan Bednarek i Joe Aribo otrzymali żółte kartki po stronie gospodarzy, natomiast za Swansea kartoniki otrzymali Liam Cullen, Josh Tymon, Jay Fulton oraz Joe Allen. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Atmosfera na St. Mary's Stadium była niesamowita, a kibice cieszyli się z doskonałego występu swojej drużyny. Mecz obfitował w emocje i widowiskowe akcje, a piłkarze Southampton zdominowali rywali, prezentując skuteczną grę ofensywną oraz solidną defensywę.

Następne mecze dla Southampton to starcia z Walsall, Sheffield Wednesday oraz ponownie z Swanseą. Z kolei Swansea zmierzy się z Morecambe, Birmingham oraz ponownie z Southampton, oba zespoły mają więc wiele okazji do poprawienia swojej formy po tym spotkaniu.