Spotkanie między Swansea i Southampton zakończone wynikiem 1-3 na stadionie Swansea.com Stadium dnia 2024-01-20 12:30

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Swansea i Southampton zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść gości. Mecz odbył się w ramach 28. kolejki Championship, na Swansea.com Stadium. Wynik na przerwę również wskazywał na przewagę drużyny Southampton, która zasłużenie wywalczyła trzy punkty.

Swansea - Southampton 1-3: Słabo funkcjonujący Swansea nie mógł powstrzymać mocy Southampton

Dzisiejszy mecz pomiędzy drużynami Swansea i Southampton został rozegrany na Swansea.com Stadium. Po emocjonującym spotkaniu zakończonym wynikiem 1-3, Southampton po raz kolejny udowodnił swoją dominację w Championship. Mecz odbył się 20 stycznia o 12:30.

Swansea nie zdołał zbudować swojej pozycji w pierwszej połowie meczu, co doprowadziło do wyniku 1-3 do przerwy. Ciesząc się z przewagi, Southampton zdominował pole gry, sprawiając wiele problemów dla gospodarzy.

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie meczu, kiedy C. Adams z Southampton wykorzystał sytuację z asystą od S. Armstronga, otwierając wynik dla gości. Kolejną bramkę zdobył W. Smallbone w 20. minucie, z asystą od S. Armstronga, dając swojej drużynie przewagę 0-2. Jednak Swansea nie poddało się i odpowiedziało bramką J. Patersona w 40. minucie, z asystą od L. Cullena, aby zmniejszyć różnicę do 1-2. Na koniec pierwszej połowy, F. Downes zdobył kolejną bramkę dla Southampton w 45. minucie, z asystą od S. Armstronga, ustalając wynik na 1-3 dla gości.

Druga połowa meczu nie przyniosła zmiany wyniku, ale była pełna napięcia i intensywnych momentów. Ostateczny wynik 1-3 był zasłużonym wynikiem dla Southampton, który wykazał się niezwykłą skutecznością w ataku i solidnością w obronie.

Swansea zdobył dwie żółte kartki, z których pierwsza została pokazana Jayowi Fultonowi w 45. minucie, a druga Harry'emu Darlingowi w 78. minucie. Z kolei zawodnicy Southampton otrzymali dwie żółte kartki, z których pierwsza została pokazana Taylorowi Harwood-Bellis w 17. minucie, a druga Shea Charlesowi w 90. minucie. Jednakże żadna z drużyn nie otrzymała czerwonych kartek.

W najbliższych meczach Swansea zmierzy się z Bournemouth, Leicester oraz Plymouth, natomiast Southampton zmierzy się z Watford, Rotherham oraz Huddersfield.