Southampton vs Blackburn, wynik meczu - 4-0

W dniu 16 grudnia 2023 roku na stadionie St. Mary's Stadium odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Southampton i Blackburn. Spotkanie to miało miejsce w ramach 22. kolejki Championship. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Southampton, która pokonała rywali z Blackburn 4-0.

Mecz pomiędzy drużynami: Southampton vs Blackburn

Data i godzina meczu: 16 grudnia 2023, godzina 15:00

Liga: Championship, Kolejka: 22

Miejsce rozgrywki: St. Mary's Stadium

Sędzia Główny: Graham Scott

Sprawozdanie z meczu

Stadion St. Mary's Stadium rozbrzmiewał gwarem kibiców, którzy z niecierpliwością wyczekiwali emocji związanych z meczem pomiędzy Southampton a Blackburn. Zarówno gospodarze, jak i goście, przystąpili do spotkania z determinacją, a atmosfera była niewątpliwie nasycona nadziejami i emocjami.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, z obiema drużynami starającymi się przejąć inicjatywę. Ostatecznie to Southampton zdołało otworzyć wynik meczu tuż przed przerwą, za sprawą strzału S. Edozie, który wykorzystał doskonałą asystę J. Bree. Gospodarze prowadzili 1-0, co wprowadziło dodatkowe napięcie na boisku.

Druga połowa to kontynuacja widowiska, w którym Southampton zdecydowanie przejęło inicjatywę. S. Armstrong podwyższył prowadzenie gospodarzy, zdobywając bramkę w 64. minucie po asyście F. Downes. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry, R. Fraser trafił do siatki, przynosząc swojej drużynie trzeciego gola. W doliczonym czasie gry, C. Alcaraz ustalił wynik meczu na korzyść Southampton, zdobywając czwartego gola dla swojej drużyny.

Mecz nie obył się bez kartek, a zarówno gospodarze, jak i goście, zobaczyli żółte kartki. Flynn Downes, Will Smallbone i Joe Aribo zostali ukarani kartkami w drużynie Southampton, podczas gdy Callum Brittain, Sammie Szmodics i Hayden Carter z Blackburn również musieli zadowolić się żółtymi kartkami. Niestety, w 55. minucie Callum Brittain został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko, pozostawiając swoją drużynę w osamotnieniu. Ostatecznie, to oni również zakończyli mecz w dziesiątkę, gdyż Hayden Carter otrzymał czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry.

W rezultacie, Southampton odniosło zwycięstwo 4-0 nad Blackburn, dając swoim kibicom wiele powodów do radości. Następne mecze dla Southampton to starcia z QPR, Swansea i Plymouth, natomiast Blackburn zmierzy się z Watford, Huddersfield i Middlesbrough.