Na obiekcie The Hawthorns dnia 2024-02-16 20:00 miał miejsce mecz West Brom kontra Southampton zakończony wynikiem 0-2

W ostatniej kolejce Championship drużyna West Brom podejmowała u siebie zespół Southampton. Mecz rozegrany na stadionie The Hawthorns zakończył się zwycięstwem gości 0-2. Wynik na przerwę to 0-1. Spotkanie odbyło się 16 lutego 2024 roku o godzinie 20:00. Pomimo starań gospodarzy, to Southampton wywiozło pełną pulę punktów.

Mecz West Bromwich Albion - Southampton: 0-2

Mecz pomiędzy West Bromwich Albion a Southampton na stadionie The Hawthorns był pełen napięcia i emocji. Obydwie ekipy starały się zaprezentować swoje umiejętności w ramach 33. kolejki Championship.

Sędzia główny Sam Allison z Anglii prowadził zmagania, czuwając nad prawidłowym przebiegiem spotkania. W pierwszej połowie to Southampton wyszło na prowadzenie po strzale R. Frasera w 14. minucie, który wykorzystał asystę S. Armstronga, dając swojej drużynie cenny gol.

West Bromwich Albion, mimo starań, nie potrafiło odrobić strat przed przerwą, a wynik do pierwszej połowy brzmiał 0-1 na korzyść Gości.

Po przerwie obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę, a to Southampton podwyższyło prowadzenie w 73. minucie za sprawą D. Brooksa, który wykończył piękną akcję S. Edoziego, ustalając wynik na 0-2.

Mecz nie obył się bez kartek. Żółte kartki otrzymali zawodnicy West Bromwich Albion: Brandon Thomas-Asante w 44. minucie oraz Okay Yokuşlu w 50. minucie. Natomiast Will Smallbone z Southampton został ukarany żółtą kartką w 55. minucie.

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała zdobyć więcej bramek, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Southampton 2-0 nad West Bromwich Albion.

Następne mecze dla West Bromwich Albion to starcia z Plymouth, Hull City oraz Coventry, natomiast Southampton zmierzy się z Hull City, Millwall oraz Liverpool.